Pazar, Mayıs 26, 2019
Tel: 0850 303 66 96

SEO DANIŞMANLIĞI

ARAMA MOTORLARINDA BULUNUR OLUN
SEO

Kapsam

Site ya da mobil uygulamanızın arama motorlarındaki ve app storelardaki performansını yükseltmeye yönelik, teknik, içerik ve tanıtım anlamında yapılacak çalışmaların tümüdür. Sayfa, sıra değil yükselme garantisi verilir. (Sayfa ya da sıra garantisi veren kişi ya da kurumlara itibar etmemenizi öneririz.)

 

seo-çalışmaları

 

Çalışmanın Detayları

İlk olarak sektör, rakip ve anahtar kelime analizleri yapılarak bir bütçe çıkartılır. Siteniz detaylı analiz edilir. Teknik açıdan SEO'ya uygunluğu değerlendirilir. Meta, rel, og v.b. etiketlerin doğru kullanımı, hız optimizasyonları, veri işaretleme (rich snippets), sosyal medya taglarının düzgün kullanımı, Google & Bing & Yandex Search Console kaydı ve hataların giderilmesi, html ve css hatalarının analizi, title – heading etiketlerini kullanımı, robots.txt & sitemap oluşturulması, mobil uyumluluk ve amp optimizasyonları, iç linkleme, anahtar kelime yoğunluğu, bold – italic kullanımı, resim – videoların kullanımı, içerik kalitesi gibi konular ele alınır. CMS (WordPress v.b.) kullanıyorsanız, basit konular SEO danışmanlığı kapsamında tarafımca yapılır. Teknik açıdan sitenin çok eksikliği varsa, Web Tasarım & Geliştirme hizmet teklifi de sunulur. Çünkü teknik taraftan SEO uygunluğu tam olmayan sitelerde yapılacak diğer çalışmalar, tam anlamıyla performansını gösteremeyecektir.

Teknik konuların tamamlanmasından sonra içerik ve anahtar kelime optimizasyonuna sıra gelecektir. Hedeflenen anahtar kelimelerin yapılan analizlerine göre, ilgili anahtar kelimenin hedefleneceği sayfa ya da sayfalar belirlenir. Bu sayfaların içerik açısından optimizasyonu yapılır. Opsiyonel olarak içerik desteği de sağlanır. Sayfaların title, meta description, h1-h6 etiketleri optimize edilir. Resimlerin alt-title etiketleri düzenlenir. Yazı içerisinde de long tail ve semantic bağlamdaki anahtar kelime varyasyonlarından destek alınılır. İç linkleme ve anchor text optimizasyonları ile TrustRunk(aka. PageRank, Link Juice v.b.) akışı kontrol edilir. Nofollow etiketlemeleri gözden geçirilir. Sitenizin arama motorlarındaki dizin durumu incelenir. Duplicate ya da organik değeri olmayan içerikler için no-index & robots.txt engellemesi yapılır.

Teknik ve içerik optimizasyonları tamamlandıktan sonra backlink analiziniz detaylı biçimde yapılır. Organik ve paid backlinklerinizden zararlı olabilecekler disavow edilir. Backlinkler eski önemini artık yitirdiğinden ve manipüle edildiğinde anlaşılması çok daha kolay olduğundan dolayı, sadece tanıtım yazısı ve ziyaretçi çekebilecek linkleri içerecek çalışmalar yapılır. Textlink, whois, paravan blog v.b. güncelliğini yitirmiş çalışmalar yapılmaz.

Ceza Durumu & Algoritma Etkileri

Sitenizin daha önce ceza alıp almaması çalışmaların verimi için çok önemlidir. Siteniz Panda, Penguin v.b. Google algoritmaları tarafından daha önceden ceza almışsa ve hala cezalı durumdaysa ilk olarak bunların düzeltilmesi sağlanır. Siteniz ceza almamış fakat algoritma güncellemelerinden olumsuz etkilenmiş ise, bu durumun da detaylı analizi yapılıp, yol haritasına eklenir.

seo analiz

Raporlama ve Takip

Anahtar kelimelerinizin sürekli takibi yapılarak, yapılan çalışmalrın etkisi ölçülür. Yol haritası çıkartılır. Organik ziyaretçi analizi, marka bilinirliği, UI/UX gibi konularda da destek olunur. SEO'sal olmayan konularda, hatta offline taraf için tavsiyeler tarafınıza iletilir. Bu SEO çalışması sektör, anahtar kelime ve bütçeye göre süresi değişse de ortalama 6 ay sürer. İki tarafın memnuniyeti sonucunda sözleşme yenilenerek çalışmalara devam edilir. Aksi durum olsa bile, size 6 aydan sonra ne yapmanızı ve ne yapmamanızı (sitenize ve sektörünüze özel hazırlanmış) anlatan bir yol haritası çıkartılır.

Kısacası, sitenizdeki ziyaretçi sayısı, dönüşüm oranı gibi değerleri paid kanallar kullanılmadan arttıracak her türlü çalışma bu danışmanlık hizmetimize girmektedir. Bu SEO çalışmaları ya proaktif (ufak teknik konuların ve optimizasyonların tarafımızca yapılması) ya da reaktif (sadece danışmanlık verilerek yol haritası çizilmesi, optimizasyonların gerçekleşme aşamasında da destek olma) şeklinde gerçekleştirilir.

Daha detaylı bilgi ve teklif almak için hemen iletişime geçebilirsiniz!