Pazar, Mayıs 26, 2019
Tel: 0850 303 66 96

DİJİTAL PAZARLAMA HİZMETLERİ

GÖRÜNÜRLÜĞÜNÜZÜ MAKSİMUMA ÇIKARIN
SEM & SMM

Kapsam

AdWords, DoubleClick, Yandex Direct, Bing Ads, Satış Ortaklığı (Criteo v.b.), AppNexus, Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn v.b. platformlardaki reklam hesaplarının yönetimi ve optimizasyonlarını içeren ayrıca e-mail, sms, push, içerik pazarlaması, dönüşüm optimizasyonları ve SEM hizmetlerinin tümüdür.

Çalışma Detayları

KPI Belirlenmesi

Sektörünüze göre; her platform özelinde reklamlarınızın hedefi marka bilinirliği mi, trafik mi, satış mı ya da farklı bir KPI mı  olacağının belirlenmesi gereklidir. Strateji bunun temeline oturtulmalıdır.

facebook-reklamları

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Bu hizmet Facebook, Twitter, Instagram ve LinkedIn gibi sosyal mecralarda reklam verilmesi, var olan reklam hesaplarının optimizasyonu ve yürütülmesi hizmetlerini içerir.

Belirtilen hesapların analizleri yapılır. Bütçe çerçevesinde KPI forecast hazırlanır, ay bazında hedefler belirlenir. Landing page ve site analizi yapılır. Sitenin teknik açıdan çok eksikliği varsa Web Tasarım & Geliştirme teklifi de sunulur.  Facebook Pixel kodunun entegrasyonu hakkında destek verilir. Projenin şekline, kitleye ve bütçenize göre kullanılacak reklam biçimleri seçilir. Tüm bu analizler ile teklif hazırlanarak tarafınıza sunulur. Minimum sözleşme süresi 3 aydır.

Teklif kabul edildikten sonra, ilgili hesap ya da hesaplara erişim alınır. Çalışmalara başlanır. Her hafta ya da bir haftadan kısa sürecek kampanyalar için kampanya bitişinde detaylı raporlama tarafınıza iletilir. Her gün reklamların düzenli analizleri, A/B testleri yapılarak belirlenen KPI hedeflerini arttırma hedeflenir.

adwords-yönetimi

SEM Hizmetleri

Bu hizmet AdWords, Double Click Bid Manager, Youtube (GDN, Masthead), Yandex Direct, Bing Ads, Criteo gibi platformlarda reklam verilmesi, var olan reklam hesaplarının optimizasyonu ve yürütülmesi hizmetlerini içerir.

Belirtilen hesap ve sitelerin UI/UX, rakip, sektör, anahtar kelime analizleri yapılır. Bütçe çerçevesinde KPI forecast hazırlanır, ay bazında hedefler belirlenir. Projenin şekline, kitleye ve bütçenize göre kullanılacak reklam biçimleri ve ad exchangeler seçilir.  Tüm bu analizler ile teklif hazırlanarak tarafınıza sunulur. Minimum sözleşme süresi 6 aydır.

Teklif kabul edildikten sonra, ilgili hesap ya da hesaplara erişim alınır. Conversion, remarketing, tracking kodlarının düzgün çalıştığı, ürün ve sayfa feedlerinin doğruluğu kontrol edilir. Analytics bağlantıları tarafımızca yapılır. Sitenin teknik açıdan çok eksikliği varsa Web Tasarım & Geliştirme teklifi de sunulur.  Teknik eksiklikler giderildikten sonra, KPI'lara göre kampanyalar açılmaya ve optimize edilmeye başlanır.

Her hafta ve bir haftadan kısa sürecek kampanyalar için ek olarak kampanya bitişinde detaylı raporlama tarafınıza iletilir. Dinamik dashboardlar oluşturularak, reklamlarınızın performansını her an görebilmeniz sağlanır. Her gün reklamların düzenli analizleri, A/B testleri yapılarak KPI hedeflerini arttırma hedeflenir.

Ek Notlar

  • İlgili platformlardaki faturalandırma sizin üzerinize olur. Reklam bütçesini direk kendilerine gönderebilirsiniz.
  • Facebook ve AdWords'teki hesaplarınız kendi Business Manager ya da MCC hesabımız üzerinden yönetilir.
  • Analytics erişimi her koşulda verilmesi gereklidir.
  • Teknik sorunlar, stok durumu, fiyatlandırma gibi unsurlar reklam performansınızı etkileyebilir. Dijital pazarlama aksiyonlarına başlamadan önce bu unsurların optimum olduğundan emin olunuz.
  • Tüm yeni hesap açtıran müşterilere 100 TL değerinde reklam kredisi hediye.